• RSS
  • Facebook
  • Twitter
09
December
Comments Off on Fala uderzeniowa
Comments
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa przyjmowana stanowi w medycynie już prawie 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, gdy zatem stawiana miniona w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później daleka ona przeobrażenia i stanął nowoczesny sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To sposób wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka wyznacza się skokowym ciśnieniem, wysoką amplitudą oraz minusem okresowości. Indywidualną cechą fali jest jej prędkość rozchodzenia, jaka jest oczywistsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali uzależnione jest od wielkości wyzwolonej energii, i oraz z gęstości strumienia, czyli dawek energii padającej na całość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale rozkładamy na trzy sposoby:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które przechowują energię w pas dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest niewielki i nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Gdy wówczas w zespole działa?
Rehabilitacja z używaniem fali uderzeniowej używana jest przede każdym z obserwacji na bezpośrednie dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i ponad na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem tego stanowi osiągnąć do powstawania efektu przeciwbólowego, który określa kilka teorii. Sama z nich ocenia o obniżeniu napięcia mięśniowe, druga natomiast o poprawie krążenia oraz obniżeniu stanu zapalnego. Rezultatem tych przedsięwzięć jest mocny spadek intensywności bólowej oraz poprawa metabolizmu komórkowego. Tymże jednym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm także mocniejsze mikrokrążenie. Przepływ farb w tkankach sprawia, że spośród organizmu dobierane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użyciem fali uderzeniowej cieszą się sporą popularnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Motoryzacja

Comments are closed.